fbpx
WAŻNE
Rocznica rekordowego przelotu (17 maja, 2021 4:48 pm)
O potencjale Ogrodu Botanicznego UMCS (17 maja, 2021 10:29 am)
Co to jest ta agresja u psów? (17 maja, 2021 9:26 am)
Lipcowe święto Carnavalu (14 maja, 2021 12:04 pm)
Lublin 3D

Model 3D/4D Lublina z prestiżową nagrodą Smart City Award

16 czerwca 2020
252 Wyświetleń

Lublin otrzymał prestiżową nagrodę Smart City Award za wdrożenie kompleksowego modelu przestrzennego miasta. Nagroda została przyznana w kategorii Smart City w mieście od 100 tys. do 500 tys. mieszkańców.

– Trójwymiarowy model, który powstał na potrzeby Lublina, jest kolejnym etapem budowania inteligentnego miasta i może być wykorzystany zarówno w działaniach partycypacyjnych, jak i rozwojowych. Od lat pracujemy nad tym, by Lublin był miastem inteligentnym, przez to bardziej atrakcyjnym dla mieszkańców i inwestorów. Nagroda jest dla nas potwierdzeniem, że to krok w dobrym kierunku – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Konkurs Smart City wyróżnia osobowości i projekty z sektora biznesowego i administracji lokalnej, które służą budowie inteligentnych miast w Polsce, a tym samym przyczyniają się do wzrostu ich konkurencyjności. Zgodnie z uzasadnieniem organizatorów Smart City Forum Lublin otrzymał nagrodę za: “zwiększanie dostępności oraz transparentności narzędzi cyfrowych co jest wyrazem realizowania rzeczywistej strategii rozwoju miasta zgodnie z paradygmatem Human Smart Cities“.

Lublin został wyróżniony za wdrożenie kompleksowego modelu zabudowy 3D Lublina w międzynarodowym standardzie (technologia cityGML) wykorzystywanym m.in. w Berlinie czy Helsinkach. Udostępnia trójwymiarowe wizualizacje obiektów miejskich, ukształtowania terenu miasta, warstw zieleni i zjawisk przestrzennych. Pozwala także na tworzenie wieloaspektowych analiz 3D wraz z opracowaniami tematycznymi. Portal jest wykonany w technologii umożliwiającej automatyczne dostosowanie widoku do rodzaju przeglądarki internetowej i typu urządzenia (komputer, tablet,telefon).

Foto: SmartCityPL

Czytaj też: Koniec miejskiej loterii “Rozlicz PIT w Lublinie”

Zostaw komentarz