fbpx

Nagroda dla spektaklu “Słowik i Babka Natura”

22 września 2021
452 Wyświetleń

Spektakl Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie pt. “Słowik i Babka Natura” w reżyserii Przemysława Jaszczaka otrzymał nagrodę Jury Dziecięcego za najlepszy spektakl na tegorocznym Festiwalu małych Prapremier w Wałbrzychu, organizowanym już po raz piąty przez Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Nagroda z rąk dzieci jest dla twórców tym większą satysfakcją, że spektakl został doceniony przez najostrzejszych krytyków i wiernych widzów jednocześnie.

Spektakl “Słowik i Babka Natura” miał swoją premierę 1 lutego 2020 r. Opowiada historię Babci Dory, która po śmierci swojego męża musi przeprowadzić się do miasta i zamieszkać z rodziną syna. Tutaj światem rządzi Internet, pośpiech, brak rozmów i prawdziwych kontaktów między ludźmi i naturą, wszędzie są śmieci, w sklepie nie można dostać żadnego zdrowego i naturalnie wyprodukowanego produktu. Taki świat dla Babci Dory jest nie do przyjęcia i postanawia go zmienić. To piękna opowieść o szanowaniu siebie na wzajem i środowiska wokół nas, o komunikacji między człowiekiem a naturą, o tym, żeby zwracać uwagę na to co jest ważne i nam bliskie o poszanowaniu rodziny i natury o prawdziwych relacjach i świecie.

Duet twórców Przybysław Jaszczak i Magdalena Żarnecka napisali doskonały tekst inspirując się baśnią „Słowik” Hansa Christiana Andersena. Autorką scenografii jest Aleksandra Starzyńska, muzykę skomponowała Urszula Chrzanowska, a za ruch sceniczny odpowiedzialny jest Michał Ratajski. Realizacją dźwięku i świateł zajęła się ekipa Teatru Andersena w składzie: Michał Kupczyński, Daniel Lasecki, Tomasz Nowakowski i Kamil Błaszczak.

(ann)

foto Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie

Zostaw komentarz