fbpx
WAŻNE
Uczelnie wyższe stawiają na dostępność (30 września, 2022 3:43 pm)
Więcej lotów do Turcji w 2023 roku (30 września, 2022 11:05 am)
Test Coopera dla wszystkich (29 września, 2022 4:54 pm)
Sztuka wrażliwości na jesień (29 września, 2022 2:35 pm)

Naukowiec Przyszłości z UMCS

30 września 2021
404 Wyświetleń

Prof. Paweł Mergo z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej został uhonorowany Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju 2020 w kategorii „Naukowiec przyszłości”, przyznawaną podczas Forum Inteligentnego Rozwoju. Jest to wyraz uznania dla dotychczasowych osiągnięć laureata z zakresu technologii fotonicznych i światłowodowych, w tym tworzenia innowacyjnych rozwiązań w badaniach naukowych nad światłowodami specjalnymi i czujnikami optycznymi w Pracowni Technologii Światłowodów na Wydziale Chemii UMCS w Lublinie.

Celem Forum jest upowszechnianie nowatorskich badań naukowych i innowacyjnych technologii o dużym potencjale rynkowym. Służą one zwiększeniu bezpieczeństwa oraz podniesieniu standardu życia codziennego w ciągu kolejnych lat. Przyznawana podczas Forum Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju od 6 lat trafia w ręce innowatorów i inwestorów, osób oraz organizacji, których sposób działania i myślenia wpływa na inteligentny i zrównoważony rozwój życia społeczeństwa oraz gospodarki. Nagroda ta popularyzuje laureatów w środowisku biznesowym oraz naukowym. Organizatorem Forum jest Centrum Inteligentnego Rozwoju, a patronat honorowy nad inicjatywą objął m.in.: Parlament Europejski, Komisja Europejska, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Klimatu, Ministerstwo Rozwoju oraz Ministerstwo Cyfryzacji.

Więcej: https://www.umcs.pl/pl/aktualnosci,53,polska-nagroda-inteligentnego-rozwoju-dla-dr-hab-pawla-mergo-prof-umcs,95998.chtm

(ann)

foto Bartosz Proll

Zostaw komentarz