fbpx

Teatralno – muzyczne powitanie studentów

30 września 2021
555 Wyświetleń

Inaczej – Siema Żaki! 1 października 2021 r., o godz. 19:00, na Pl. Litewskim odbędą się wydarzenia dedykowane studentom. W ten sposób wita ich Europejska Stolica Młodzieży 2023, Miasto Lublin, ACKiM UMCS Chatka Żaka oraz Centrum Kultury w Lublinie.

Jako pierwsi wystąpią Poławiacze Pereł. Przed wejściem na scenę nikt, nawet aktorzy, nie wiedzą, co się wydarzy, jakie historie przyjdzie im opowiedzieć i jakie tajemnice ujawnią.

Następnie Pl. Litewski zabrzmi muzyką. W repertuarze koncert Orkiestry Utalentowanych Muzycznie Córek i Synów pod batutą jej założyciela, dr hab. Tomasza Momota. Członkowie zespołu to studentci oraz uczniowie lubelskich szkół i uniwersytetów. Zaprezentują różnorodny repertuar od muzyki rockowej aż do popularnych światowych przebojów. Solistów będą wspierać muzycy z zespołu Chonabibe.

Na koniec usłyszymy muzykę z Rockowej Sceny Akademickiego Radia Centrum – będą to świetne kawałki, a także spotkanie z przedstawicielami redakcji akademickiej rozgłośni. Radiowcy opowiedzą, jak wygląda ich codzienna praca, podzielą się też anegdotami z życia redakcji. Będzie to równiez okazja dla fanów rockowego brzmienia, by zobaczyć najnowszą płytę Akademickiego Radia Centrum.

(ann)


Zostaw komentarz