fbpx

Niecodzienny Jubileusz

28 sierpnia 2020
1 079 Wyświetleń

Z okazji 90 urodzin, w dniu dzisiejszym, tj. 28 sierpnia 2020 roku, pan Roman Gadzała otrzymał Medal Prezydenta Miasta Lublin. Mimo swojego wieku, pan Roman udziela się społecznie w Fundacji Rozwoju i Aktywności Społecznej “Przyjaźń”, która wspiera m.in. Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie. Ceremonia wręczenia wyróżnienia odbyła się w kameralnym gronie rodziny i przyjaciół z zachowaniem środków ostrożności. Gratulujemy serdecznie!!!

Pan Roman Gadzała urodził się w 1930 roku w miejscowości Luszawa, powiat Lubartów, województwo lubelskie. Jego ojciec był legionistą – p. Roman od dzieciństwa związany był z tradycją tej formacji i jej etos w dużym stopniu przyczynił się do ukształtowania gorącego patriotyzmu Pana Romana. W czasie okupacji niemieckiej, mimo bardzo młodego wieku, pan Roman pełnił służbę łącznika, wielokrotnie ryzykując swoje życie i zdrowie.

Obecnie Pan Roman Gadzała mieszka w Lublinie na LSM i w tym miesiącu (dokładnie 25 sierpnia) skończył 90 lat. Jest samotny, lecz pełen życzliwości i pasji. Mimo swojego wieku, wciąż udziela się społecznie. Jest osobą o wielkim sercu i niezwykle prawym charakterze. Ma bardzo dużą wiedzę z dziedziny historii, jest też pasjonatem przyrody. Przez ponad 50 lat pracował jako mistrz krawiecki, piastował również stanowisko kierownicze. Pracując, dokształcał się w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Augusta i Juliusza Vetterów w Lublinie. Ukończył 2-letnie studium ekonomiczne o profilu zarządzania.

W chwili obecnej pan Roman aktywnie działa w Fundacji Rozwoju i Aktywności Społecznej “Przyjaźń”, w grupie Aktywny Senior 60+, w ramach której wspiera Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie i jego podopiecznych. Śpiewa w chórze kościelnym ,,CANTEMUS” przy parafii św. Andrzeja Boboli w Lublinie oraz w chórze przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Lublinie.

Źródło: Lublin.eu

Zostaw komentarz