fbpx
WAŻNE
IKEA inwestuje pół miliarda złotych (20 lutego, 2024 4:43 pm)
LPEC podsumowuje rok 2023. (20 lutego, 2024 4:38 pm)
Ile kosztuje wynajęcie billboardu w Lublinie? (30 stycznia, 2024 11:30 pm)
Lublin – mieszkania na sprzedaż (16 stycznia, 2024 7:09 pm)
Wyjątkowy Jarmark na Rybnej (15 grudnia, 2023 3:38 pm)

Nocny Rajd Nordic Walking w Janowcu

27 lipca 2020
1 318 Wyświetleń

Fundacja BezMiar z Puław przy współpracy z Gminą Janowiec i Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym, zorganizowała kolejny rajd współfinansowany przez Powiat Puławski w ramach projektu Rajdy na 2 Kije.

Wydarzenie ze względu na panujące obostrzenia sanitarne, zostało zorganizowane w nieco w innej formie niż w latach poprzednich. Przede wszystkim została ograniczona liczba uczestników do 60 osób, organizatorzy przypominali o zachowaniu odstępów i zakładaniu maseczek, zadbali o możliwość dezynfekcji rąk.

Uczestnicy rajdu dostosowali się do wszystkich zaleceń i … świetnie się bawili. Dwie grupy walkerów około godziny 19.00 wyruszyły na nordicowe ścieżki. Do wyboru były trasy: 5 km i dla zaawansowanych – 12 km. Gwiazdą wydarzenia był Krzysztof Człapski, pasjonat Nordic Walking, trener, szkoleniowiec, utytułowany zawodnik. Poprowadził on rozgrzewkę, pokaz oraz krótki instruktaż techniki prawidłowego chodzenia z kijkami do nordic walking. Pomimo chmary komarów, które nadawały tempo marszowi, wszyscy uczestnicy rajdu zapowiedzieli powrót na nordicowe ścieżki do Janowca nad Wisłą za rok.

Kolejne rajdy w ramach cyklu rajdów nazwanego NORDIKIADA:

  • 8 sierpnia w Nałęczowie – Odlotowy Rajd Nordic Walking
  • 19 września w Kazimierzu Dolnym – Najście na Zamek
  • 7 listopada w Parchatce – Rajd Wąwozami

Informacje dotyczące szczegółów poszczególnych wydarzeń znajdują się na stronie internetowej organizatora www.bezmiar.org oraz w mediach społecznościowych: https://www.facebook.com/FundacjaBezMiar/

“LAJF magazyn lubelski” tradycyjnie patronuje wydarzeniom organizowanym przez Fundację BezMiar.

Foto: Fundacja BezMiar

Czytaj też: Yami w Komitecie

Zostaw komentarz