fbpx

Nowy klub seniora na osiedlu Chopina

17 marca 2021
766 Wyświetleń

We wtorek (16 marca) w dzielnicy Czechów rozpoczęła działalność nowa placówka utworzona przez Miasto Lublin z myślą o seniorach. 

 Z myślą o seniorach otwieramy kolejną placówkę, w której będą mogli ciekawie spędzić czas, wziąć udział w zajęciach terapeutycznych czy nawiązywać satysfakcjonujące znajomości. Mamy nadzieję, że sytuacja epidemiczna pozwoli na uczestnictwo w zajęciach, rozwijanie pasji i ożywienie relacji społecznych, co jest najlepszym antidotum na skutki pozostawania w izolacji i stres wywołany epidemią – mówi Anna Walczak, Dyrektor Zespołu Ośrodków Wsparcia w Lublinie.

Klub Seniora „Czechów” będzie funkcjonował w Domu Kultury „Fryderyk” przy ul. Żelazowej Woli 18. Zajęcia będą się początkowo odbywały raz w tygodniu, we wtorki w godz. 14.00-16.00. Wstępna oferta obejmuje cykliczne spotkania integrujące grupę, zajęcia terapeutyczne, w tym ćwiczenia pamięci, rękodzieło artystyczne, spotkania okolicznościowe, wspólne spacery. Ostateczny program spotkań zostanie wypracowany wspólnie z Klubowiczami. 

Dla zapewnienia bezpieczeństwa spotkania będą się odbywały w reżimie sanitarnym. Na obecnym etapie ustalania zakresu zajęć i konstytuowania się grupy, zajęcia w formie online nie będą prowadzone. Organizacja uroczystego otwarcia placówki nie jest możliwa ze względów epidemicznych.

Klub Seniora „Czechów” będzie funkcjonował w strukturze Zespołu Ośrodków Wsparcia w Lublinie. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu: 539 867 637.

Do tej pory w strukturze Zespołu Ośrodków Wsparcia prowadzonego przez Miasto Lublin funkcjonowało 18 klubów seniora. Poza tym, 6 tego typu placówek działa przy lubelskich domach pomocy społecznej.

Źródło: Biuro Prasowe w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin

Zostaw komentarz