fbpx

Otwarta charytatywna pracownia kolażu na rzecz kobiet w kryzysie

20 lutego 2023
266 Wyświetleń

Galeria Labirynt i Fundacja Pełnia zorganizowały warsztaty twórczego kolażu. Wydarzenie ma charakter charytatywny. Kolażowe pocztówki, które wykonają uczestnicy i uczestniczki, trafią wraz z artykułami pierwszej potrzeby, kosmetykami czy słodyczami do kobiet w szeroko rozumianym kryzysie. Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy przynieść tabliczkę czekolady.

Warsztaty odbędą się w sobotę, 26 lutego, w godzinach 13.00–18.00. Można na nie przyjść w dowolnym momencie i zostać tylko chwilę albo do końca wydarzenia. 8 marca Fundacja Pełnia dostarczy wykonane pocztówki wraz z upominkami do Domów Samotnej Matki, Domów Ofiar Przemocy, organizacji wspomagających kobiety w kryzysie bezdomności.
Osoby uczestniczące będą miały do dyspozycji wszystkie potrzebne materiały, w tym archiwalne gazety z lat 80.

Fundacja Pełnia zajmuje się wspieraniem kobiet w kryzysowych życiowych sytuacjach. Co roku 8 marca osoby wolontariackie w kilkunastu miastach w Polsce wręczają mieszkankom ośrodków pomocy paczki z upominkami. W zeszłym roku Fundacja dotarła do ponad 1300 osób, w tym w Lublinie aż do 130. W tym roku ma nadzieję także zanieść co najmniej tyle radości. Więcej o działaniach Fundacji Pełnia można przeczytać na jej profilu na Instagramie (link do profilu).

Zostaw komentarz