fbpx

PAVAROTTI – “głos, w którym słychać było słońce”

6 grudnia 2021
570 Wyświetleń

Film pt. “Pavarotti”, w reżyserii Ron Howard, aktor, reżyser i producent, laureat Oscara (m.in. Piękny umysł, Kod da Vinci, Frost/Nixon) będzie można obejrzeć 13 grudnia, poniedziałek, o godz. 18.00 w Kinie w Teatrze Starym w Lublinie.

Niezwykły dokument przedstawia życie legendarnego tenora Luciano Pavarottiego. Chłopak z ubogiej włoskiej rodziny (ale o tradycjach muzycznych) obdarzony niezwykłym głosem, umiejętnie rozwija swój talent i robi oszałamiającą karierę. To on pierwszy zyskał popularność porównywalną z największymi gwiazdami rocka. Zestawiając liczne materiały archiwalne, wywiady i zapisy koncertów, film opowiada o spełnionym, choć niepozbawionym dramatów i klęsk życiu człowieka, który prócz talentu muzycznego miał niezwykły talent zjednywania sobie ludzi i rozkochiwania w sobie publiczności.

Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

W filmie, obok tytułowego bohatera pojawi się takie postaci jak Spike Lee czy księżna Diana oraz wile innych, zakochanych w jego osobowości i głosie, w którym, jak pięknie powiedział José Carreras, słychać było słońce. Dlatego przy ostatnim pożegnaniu Mistrza w 2007 r. na jego trumnie pojawiły się słoneczniki.

Więcej: https://www.teatrstary.eu/rezerwacja/wydarzenie.html?idwc=3456&idt=7377

foto Teatr Stary w Lublinie

Zostaw komentarz