fbpx

Pod hasłem „Literatura chce więcej” | 27. KONFRONTACJE TEATRALNE

6 września 2022
400 Wyświetleń

W dniach 1-30 października 2022 r. odbędzie się 27. edycja Festiwalu Konfrontacje Teatralne. Jak co roku Festiwal “konfrontuje” lubelską publiczność z szerokim spektrum spektakli teatralnych – ich różnorodnych estetyk i strategii twórczych. Konfrontacje to poszukiwanie odważnych tematów i niestandardowych rozwiązań scenicznych, powstałych w nurcie teatrów alternatywnych. W programie pojawiają się takie nazwiska jak Słobodzianek, Smolar, Ziemilski, Twardoch czy Kalwat.

“Oficerki. O policji. Fantazja oparta na faktach” – Teatr Polski Bydgoszcz / Komuna Warszawa

Tegoroczne Konfrontacje mają na celu szczególne docenienie roli, jaką w procesie budowania spektaklu odgrywa szeroko pojęta literatura. Dlatego dwudziesta siódma edycja odbywa się pod hasłem „Literatura chce więcej”. Organizatorzy, Centrum Kultury w Lublinie, pragną zwrócić uwagę osobom uczestniczącym w Festiwalu na to, że w literaturze drzemią ukryte tęsknoty. Eksponują rolę literatury, aby zastanowić się na tym, czy to czasem nie literacka narracja przyciąga serca widzów spektakli.

“Powrót do Reims” – Teatr Łaźnia Nowa / Nowy Teatr w Warszawie

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu nie zabraknie także spotkań z autorami i wydarzeń muzycznych. W ten sposób, podobnie jak w ubiegłych latach, publiczność otrzymuje możliwość swobodnego udziału we wszystkich wydarzeniach. Zapewne i tym razem, zarówno bogaty repertuar, jak i przyjęta formuła „slow”, spotka się z entuzjazmem wszystkich osób ciekawych twórczej „konfrontacji”.

foto Centrum Kultury w Lublinie

Zostaw komentarz