fbpx

Pokaz Specjalny filmu “Possessor” Brandona Cronenberga

11 grudnia 2020
586 Wyświetleń

Film”Possessor” dostępny jest od 11 do 14 grudnia 2020 r. w ramach 6. Splat!FilmFest 2020 na platformie vod.splatfilmfest.com.

Niedaleka przyszłość. Zabójstwa na zlecenie wchodzą na zupełnie nowy technologiczny poziom. Tajemnicza korporacja jest w stanie umieścić w ludzkim mózgu implant pozwalający na przejęcie całkowitej kontroli nad człowiekiem. Agenci wchodzący w ciało wyznaczonej jednostki mogą bez problemu eliminować swoje cele, a zlecone morderstwa tuszować niepoczytalnością i finałowym samobójstwem „gospodarza”.

Dla miłośników kina naprawdę oryginalnego i mocnego przygotowaliśmy wyjątkowe wydarzenie. W ramach Pokazu Specjalnego zobaczycie na Splat!FilmFest jeden z najlepszych horrorów science fiction ostatnich lat, czyli film “Possessor” Brandona Cronenberga.

To ciężki, brutalny i psychodeliczny techno-thriller wbijający widza bezceremonialnie w fotel. Reżyser sięga po liczne motywy z pogranicza horroru, science fiction i dreszczowca, by stworzyć narkotyczne filmowe widowisko, które z łatwością sponiewiera strefę komfortu widzów. Strach przed utratą kontroli miesza się z zaburzeniami tożsamości, rzeczywistość zaczyna wariować, a psychopatyczne instynkty zaczynają dochodzić do głosu. Zmagania dwójki bohaterów podkręcone są niezwykłą mieszanką solidnego klimatu oraz wyrazistych efektów specjalnych. Znajdziemy tu mroczną wizję przyszłości, mięsistą i pełnokrwistą przemoc pozbawioną hamulców oraz psychodeliczne sekwencje.

Brandon Cronenberg jest synem legendarnego Davida Cronenberga. Młody reżyser w swoim drugim pełnometrażowym projekcie sięga po filmowe fascynacje ojca, miesza z paranoidalnymi lękami Philip K. Dicka, a następnie sprawnie je uwspółcześnia i nadaje im świeżości. Na ekranie zobaczymy także świetny aktorski duet: Andreę Riseborough („Mandy”) oraz Christophera Abbotta („To przychodzi po zmroku”)

“Possessor” walczy o Nagrody Publiczności oraz o specjalną Nagrodę Papaya.Rocks dla najciekawszego bohatera filmowego Splat!FilmFest 2020.

Dołącz do wydarzenia: 6. Splat!FilmFest 2020 | ONLINE”

Dołącz do grupy fanowskiej: Splat!FilmFest DODATKI

Strona: vod.splatfilmfest.com

Źródło: Splat!FilmFest 2020

Zostaw komentarz