fbpx

Pomoc w walce z Koronawirusem

17 kwietnia 2020
587 Wyświetleń

W związku z walką z COVID – 19, od 16 kwietnia na terenie Polski wprowadzono obowiązek noszenia maseczek ochronnych. Naprzeciw klientom stanęła sieć sklepów Żabka, która od 15 kwietnia umożliwiła zakup jednorazowych maseczek w najniższej cenie na rynku.

Cena wynika z całkowitej rezygnacji przez franczyzobiorców z zysków ze sprzedaży maseczek. Około 8 milionów jednorazowych maseczek ochronnych jest dostępna do nabycia w ponad 6000 sklepach w opakowaniach po 10 sztuk w cenie 16,17 zł za pakiet. Dodatkowo Żabka przekazała 500 tysięcy maseczek chirurgicznych szpitalom. 

Ale medyków wspierają również inne firmy. W Lublinie do pomocy przyłączyły się Spółdzielnia Pszczelarska APIS i ABM Greiffenberger Polska, które zdecydowały się wesprzeć pracowników ochrony zdrowia. Każda z firm ofiarowała szpitalom w Lublinie po 1000 sztuk przyłbic ochronnych. Spółdzielnia Pszczelarska APIS przekazała je do Samodzielnego Państwowego Szpitala Klinicznego SPSK 1. Natomiast ABM Greiffenberger Polska wspomógł taką samą liczbą materiałów ochronnych Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Również Sklep IKEA w Lublinie zaangażował się w pomoc na rzecz lokalnej służby zdrowia. Do szpitali i stacji pogotowia ratunkowego trafiły elementy wyposażenia, które ułatwią medykom odpoczynek i regenerację w czasie pracy. Są to m.in.: łóżka, materace, kołdry i pościel. Dodatkowo, w ramach ogólnopolskiej obywatelskiej inicjatywy @Wzywamyposilki, pracownicy IKEA Food, przygotowują obiady dla personelu medycznego. Duże wsparcie w zakresie dostarczania ciepłych posiłków dla służb medycznych oferują także lubelscy gastronomicy. Wszystko po to, aby okazać solidarność i wsparcie dla osób, które ratują zdrowie i życie ludzi, walcząc z koronawirusem.

Dodatkową pomocą jest szycie maseczek, w które włączyły się m.in. Teatr Muzyczny w Lublinie, Archidiecezjalny Dom Rekolekcyjny na Podwalu w Lublinie, Zakłady Karne na terenie Lubelszczyzny, a także prywatne zakłady krawieckie, a nawet domy kultury. 

Aktualnie odnotowana ilość zachorowań na terenie Polski to 8214, liczba zgonów to 318, na Lubelszczyźnie do tej pory to 287 zachorowań i 10 zgonów. (Stan na dn. 17.04.)

foto Pixabay

Zostaw komentarz