fbpx

#potrzebUEmy

9 grudnia 2020
540 Wyświetleń

Nie ma naszej zgody na wetowanie budżetu unijnego. Wszyscy wywieszamy flagi.

#potrzebUEmy pozostać pełnoprawnym członkiem wspólnoty europejskiej, #potrzebUEmy funduszy unijnych, #potrzebUEmy by nasze małe wspólnoty piękniały, rozwijały się i stawały się perełkami na miarę najpiękniejszych miast, miasteczek i wsi europejskich.

#UniaToMy.  Europejskie wartości – wolność, solidarność, demokracja, sprawiedliwość, obywatelskość i sprawczość; równość kobiet i mężczyzn; prawa osób należących do mniejszości – to wartości, które są ważne dla nas, dla naszych mieszkańców, to wartości, którymi kierujemy się w codziennej pracy w naszych wspólnotach lokalnych.  Polskość, europejskość to dla nas także wolność wyrażania słowa, solidarność ze słabszymi, obywatelskość naszych działań. Bo #UniaToMy.

Nie ma naszej zgody na wetowanie budżetu unijnego oraz na kwestionowanie europejskich wartości. Dlatego samorządowcy zapraszają w dniach 9-11 grudnia do dołączenia do akcji #potrzebUEmy oraz do działań pokazujących, jak ważne są wartości zjednoczonej Europy.

Wywieśmy flagi unijne, polskie i lokalne.

Zróbmy sobie zdjęcie z #potrzebUEmy lub #UniaToMy.

Udostępniajmy i lajkujmy.  Bądźmy razem.

W czwartek 10 grudnia w samo południe w naszych miastach i wsiach zabrzmi „Oda do radości”.

Przedstawiciele samorządów, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców i beneficjentów niezliczonych programów unijnych mówią jednym, wyraźnym głosem: zdecydowanie #potrzebUEmy dalszego wsparcia funduszy europejskich i po raz kolejny apelujemy do premiera Mateusza Morawieckiego o niewetowanie budżetu unijnego. Bez tych środków tak spektakularny rozwój naszych miast, gmin i wsi nie byłby możliwy! Niech nasz głos wybrzmi mocno i donoście. Spodziewamy ponad 100 samorządów; które wezmą udział w akcji.

Źródło: #potrzebUEmy, #UniaToMy

Zostaw komentarz