fbpx
WAŻNE
Rocznica rekordowego przelotu (17 maja, 2021 4:48 pm)
O potencjale Ogrodu Botanicznego UMCS (17 maja, 2021 10:29 am)
Co to jest ta agresja u psów? (17 maja, 2021 9:26 am)
Lipcowe święto Carnavalu (14 maja, 2021 12:04 pm)

Premiera wydarzenia artystyczno – edukacyjnego “Dziewczynka z emocjami”

15 marca 2021
83 Wyświetleń

„Dziewczynka z emocjami” to wydarzenie artystyczno–edukacyjne, w którym sztuka teatru łączy się z pedagogiką, a spektakl staje się pretekstem do rozmowy o emocjach. Premiera ma odbyć się 20 marca 2021, o godz. 17:00.

Główną bohaterką jest dziewczynka, która nudząc się w swoim pokoju, zaczyna bawić się i wyobrażać sobie różne światy (inspirowane baśnią Hansa Christiana Andersena “Dziewczynka z zapałkami”). Spotyka więc m.in. złodzieja, policjanta, dziadka, babcię, a każde poznanie sprawia, że bohaterka doświadcza różnych emocji. I to one stają się centrum naszej opowieści – to jak dziewczynka doświadcza emocji, jak je wyraża, komunikuje i wreszcie, jaki jest odbiór i reakcja dorosłych.

Przygody bohaterki można jednak  modyfikować! Narratorka nie tylko pozwala, ale zachęca widzów do zmian sytuacji, wprowadzenia słów w usta bohaterów. Aktorzy na żywo będą improwizować sytuacje teatralne zaproponowane przez widzów i zapraszać wszystkich do próby odpowiedzi na pytania – czy dziecko ma prawo wyrażać swoje emocje, czy należy je tonować i wreszcie jak przyjmować, reagować.

Wystąpią: Bogusław Byrski/ Babcia; Gabriela Jaskuła/ Dziewczynka; Kacper Kubiec/ Dziadek i Matka; Adam Organista/ Policjant i Złodziej, a także: Antonina Byrska/ Wiolonczela; Małgorzata Adamczyk/ Narratorka.

Wydarzenie realizowane w koprodukcji z Fundacją Kropka z Lublina.

Wydarzenie na Facebook https://fb.me/e/arEvrrYMu

Więcej na stronie spektaklu https://teatrandersena.pl/spektakle/dziewczynka-z-emocjami/

Źródło: Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie

Zostaw komentarz