fbpx
WAŻNE
IKEA inwestuje pół miliarda złotych (20 lutego, 2024 4:43 pm)
LPEC podsumowuje rok 2023. (20 lutego, 2024 4:38 pm)
Ile kosztuje wynajęcie billboardu w Lublinie? (30 stycznia, 2024 11:30 pm)
Lublin – mieszkania na sprzedaż (16 stycznia, 2024 7:09 pm)
Wyjątkowy Jarmark na Rybnej (15 grudnia, 2023 3:38 pm)

ProcentujeMY czyli zostawmy 1% podatku w Lublinie

28 lutego 2019
2 534 Wyświetleń

SKENDE oraz IKEA, we współpracy z Urzędem Miasta Lublin, rozpoczynają akcję społeczną ProcentujeMY. Projekt ma na celu zaangażowanie mieszkańców do oddawania swojego 1% podatku na lokalne organizacje, ale także wsparcie Organizacji Pożytku Publicznego w zakresie prowadzenia działań marketingowych. W ramach współpracy przewidziane są m.in. bezpłatne warsztaty, spotkania z mieszkańcami oraz inne formy promocji.  Organizacje, które chcą wziąć udział w kampanii powinny zgłosić się do 4 marca.

Akcja realizowana będzie dwutorowo. Z jednej strony to działania, które mają na celu zwiększenie świadomości mieszkańców, że warto przekazać 1% podatku na m.in. stowarzyszenia i fundacje, które działają na terenie Lublina. Ta część rozpocznie się w połowie marca. Z drugiej zaś strony, kampania opiera się na ścisłej współpracy i wsparciu lubelskich OPP w zakresie promocji. Obecnie trwa nabór do projektu.

– Od lat promujemy ideę przekazywania 1% podatku na rzecz organizacji pozarządowych, działających na rzecz naszego miasta. Z roku na rok z zadowoleniem obserwuję, jak coraz więcej osób decyduje się na wsparcie inicjatyw z Lublina. W tym roku mamy dobrego partnera i możemy wspólnie wzmocnić nasze działania. Zachęcam wszystkie organizacje pożytku publicznego do udziału w projekcie. Jestem przekonany, że to będzie skuteczny sposób, aby zaprezentować się i dotrzeć ze swoją ofertą do wszystkich zainteresowanych. – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

W ramach akcji ProcentujeMY, Organizacje Pożytku Publicznego, które zgłoszą się do akcji, będą mogły m.in. bezpłatnie wziąć udział w dwutygodniowej kampanii promocyjnej na terenie centrum handlowego SKENDE. W ostatni weekend marca odbędą się także mini targi, które pozwolą zaprezentować organizacjom swoją działalność i wyjaśnić, czym zajmują się w naszym mieście. W tym celu w przestrzeniach SKENDE oraz IKEA powstaną specjalne punkty informacyjne. Będzie to dobra okazja, aby porozmawiać z mieszkańcami i rozdać materiały informacyjne. Każda z organizacji będzie mogła przekonać Lublinian, dlaczego to właśnie jej KRS powinni wpisać w swoim zeznaniu podatkowym.

– Przekazując przy rozliczaniu podatku 1% na organizacje pożytku publicznego z Lublina, realnie wspieramy rozwój inicjatyw społecznych, kulturalnych czy sportowych w naszym mieście. Organizacje te bowiem na co dzień zagospodarowują i wzbogacają ważne obszary naszego codziennego życia, dlatego tak istotne jest ich wsparcie. Cieszymy się, że możemy dać im szansę zaprezentowania się mieszkańcom naszego regionu mówi Jacek Garbaczewski, dyrektor centrum handlowego SKENDE Shopping.

Dodatkowo w ramach współpracy, organizacje, które zgłoszą się do projektu, będą mogły wziąć udział w specjalnych warsztatach dotyczących m.in.: komunikacji, organizacji akcji marketingowych. To pozwoli im uzbroić się w niezbędną wiedzę, która ułatwi im promocje w późniejszym czasie.

Organizatorzy akcji są także otwarci na propozycje OPP, które chciałyby zaprezentować się w niestandardowy sposób. Mogą to zrobić np. przeprowadzając kreatywne warsztaty, zajęcia, pokazy, czy wystawy. Wszystkie pomysły są mile widziane, należy je opisać podczas wysyłania formularza zgłoszeniowego.

Organizacje, które chciałaby wziąć udział w akcji ProcentujeMY powinny wysłać swoje zgłoszenie na adres mailowy: procentujemy@skende.pl. Niezbędne formularze zgłoszeniowe oraz opis współpracy dostępne są na stronie: www.skendeshopping.pl w zakładce ProcentujeMY. Nabór trwa do 4 marca.

Zostaw komentarz