fbpx

Scena Polska i UHF na Carnavalu Sztukmistrzów

15 lipca 2021
496 Wyświetleń

Carnaval Sztukmistrzów, jak co roku, prezentuje najlepszych polskich artystów cyrkowych. Podczas tej edycji festiwalu, która odbędzie się w dniach 22-25 lipca 2021 r., również zobaczymy 5 występów wybranych w konkursie na najlepszy pokaz buskerski. W programie jest również Urban Highline Festival.

Pojawi się m.in. Pan Ząbek ze spektaklem „Król Cyrku” nawiązującym do znanej wszystkim bajki „Król Lew”. Autor pokazuje alternatywną historię bohatera, którego los potoczył się inaczej i jako małe lwiątko trafił do cyrku. Jako dorosły lew staje się Królem Cyrku i gwiazdą areny. Pan Ząbek wciela się w rolę dyrektora cyrku, którego celem jest przygotować i wyszkolić bohatera spektaklu na artystę i władcę estrady. I tu niespodzianka – do odegrania postaci Króla Cyrku zapraszane są natomiast osoby z publiczności. Spektakl będzie odbywał się na Placu Po Farzew dniach: 22 lipca o godz. 20.00; 23 lipca o godz. 19.00; 24 lipca o godz. 18.00 oraz 25 lipca o godz. 16.00.

To oczywiście jeden z pięciu spektakli przygotowanych w ramach pokazu buskerskiego. Więcej: https://sztukmistrze.eu/program-2021/

(ann)

foto Warsztaty Kultury w Lublinie

Zostaw komentarz