fbpx

STOP WOJNIE. Artyści dla Ukrainy – wystawa w Project Art Gallery w VIVO! Lublin

24 marca 2022
684 Wyświetleń

Już 25 marca w ramach Project Art Gallery w VIVO! Lublin pojawi się nowa wystawa. To prace kilkunastu artystów, którzy poprzez swoje obrazy postanowili zamanifestować sprzeciw wobec wojny w Ukrainie. Ekspozycja czynna będzie do 29 kwietnia. Na jej zakończenie przewidziano również aukcję wystawionych dzieł – dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie.

Jacek Kwiatkowski, Bez Tytułu, fotografia, 70×50 cm, 2022

24 lutego 2022 był cezurą, która diametralnie zmieniła spojrzenie na świat i bezpieczeństwo. Wiele osób postanowiło zmobilizować się i pomóc sąsiadom zza wschodniej granicy – poprzez oferowanie noclegów, zbiórki artykułów pierwszej potrzeby, odzieży, zajęcia i pracę.

Leszek Niewiadomski, NO – Peczerska Ławra w Kijowie, pastel, 70×50 cm, 2022

Do grona pomagających dołączyli także artyści zrzeszeni w Kazimierskiej Konfraterni Sztuki oraz pozostali, którym na sercu leży los Ukrainy. Swój sprzeciw wobec wojny i milionów ludzkich nieszczęść przelali na płótna, tworząc przejmujące, indywidualne obrazy. Poprzez różne środki wypowiedzi artystycznej i różne spojrzenie twórcy wyrazili swoje myśli, współczucie, obawy związane z wojną.

Lila i Artur Marcinek

Wystawa powstała z wielkiej potrzeby serca w nadziei poruszenia jeszcze bardziej ludzkich serc i zostawienia trwałego śladu naszego sprzeciwu w postaci twórczości plastycznej

– podkreśla Roman Gruszecki, Prezes Kazimierskiej Konfraterni Sztuki.

Jerzy Krzysztoporski, olej, 50×50 cm, 2022

Wystawa czynna będzie w Project Art Gallery w Centrum Handlowym VIVO! Lublin w dniach 25.03.–29.04.2022. Wernisaż odbędzie się 25 marca o godz. 17:00. Na zakończenie ekspozycji odbędzie się aukcja obrazów – dochód z niej zostanie przekazany Ukrainie.

Wystawa znajduje się w lokalu Project Art Gallery, zlokalizowanym na poziomie +1 obok Centrum Rozrywki Leopark. Wstęp jest bezpłatny.

foto wstępne Roman Gruszecki, Exodus, olej, 100×70 cm, 2022

/artykuł sponsorowany/

Zostaw komentarz