fbpx

Student Politechniki Lubelskiej wśród najlepszych w Polsce

21 stycznia 2019
659 Wyświetleń

Student Politechniki Lubelskiej Danylo Funtovoi otrzymał nagrodę specjalną w 9. edycji ogólnopolskiego konkursu INTERSTUDENT na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce. Kapituła doceniła jego aktywność w środowisku studenckim, dobre wyniki w nauce i udział w projektach społecznych. 

Ogłoszenie wyników odbyło się 17 stycznia 2019 r. w Warszawie, podczas konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce”. Konkurs organizowany jest w ramach programu “Study in Poland” pod Honorowym Patronatem prof. Jana Szmidta, przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Partnerami Konkursu są: Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Parlament Studentów RP i Krajowa Reprezentacja Doktorantów.Konkurs obejmował wszystkich zagranicznych studentów, którzy budują współpracę między kulturami i wzbogacają polskie środowisko akademickie.

Danylo jest studentem II roku na kierunku architektura na Wydziale Budownictwa
i Architektury Politechniki Lubelskiej. Pochodzi z Ukrainy. Jest ambitny, pracowity i obowiązkowy. Po zajęciach bierze udział w różnych działaniach społeczno-wolontarystycznych, wykraczających poza granice kampusu Politechniki Lubelskiej i Lublina.

– Danylo jest członkiem Rady Studentów Obcokrajowców Politechniki Lubelskiej, która organizuje na uczelni wydarzenia integracyjne, takie jak: dni ukraińskie, gotowanie pierogów
i barszczu ukraińskiego, zabawy w gry planszowe, speak club, wyjazdy oraz pomaga
w procesach adaptacyjnych młodszym od siebie studentom. Danylo jest również członkiem uczelnianego zespołu muzycznego „Głośne szepty” – mówi Anton Blazheyev z Centrum Programu Partnerstwa Wschodniego PL.

Jego pasją jest pomaganie. Jest wolontariuszem programu „W Drodze” – wolontariatu na rzecz uchodźców. Angażuje się w pomoc dzieciom i młodzieży w ośrodkach dla cudzoziemców na terenie Lubelszczyzny. Chętnie uczestniczy w przedsięwzięciach organizowanych przez Biuro Karier PL i Urząd Miasta Lublin, np. targach pracy, konferencjach, warsztatach i spotkaniach.

W IX edycji konkursu INTERSTUDENT wyróżnieni zostali: Svitlana Sovinska (Ukraina)
z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej w kategorii studiów doktoranckich, Charles Woode (Ghana) z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego – studia licencjackie oraz Okta Chandra Aulia (Indonezja), studentka Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie – studia magisterskie.

Jury konkursu przyznało też dwie Nagrody Specjalne dla Danylo Funtovoia z Ukrainy, studenta Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej oraz Lisy Aditya (Indonezja) z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej.

 

Zostaw komentarz