fbpx

Szkolenia dla młodych

24 czerwca 2019
654 Wyświetleń
Miejski Urząd Pracy w Lublinie zaprasza osoby bezrobotne do 30 roku życia do udziału w szkoleniach indywidualnych. Zachęcamy wszystkie osoby do 30 roku życia, które są zarejestrowane lub w najbliższych dniach planują rejestrację w Miejskim Urzędzie Pracy w
Lublinie do skorzystania z możliwości bezpłatnej zmiany lub uzyskania kwalifikacji zawodowych. Szkolenia, na które kierujemy mogą dotyczyć różnych obszarów zawodowych, np. kwalifikacji wstępnej do kat.C lub D, operatora koparko ładowarek, montera instalacji i urządzeń sanitarnych, spawacza, fryzjera lub kosmetyczki oraz w innych zawodach, w których uzyskanie uprawnień lub kwalifikacji kończyć się będzie egzaminem zewnętrznym. Jest to ciekawa oferta dla tych wszystkich, którzy chcą być bardziej konkurencyjni na rynku pracy lub planują uzyskać lub zmienić dotychczasowy zawód. W okresie szkolenia uczestnikowi wypłacamy dodatkowo stypendium szkoleniowe w wysokości 120 % zasiłku bezrobotnych przy szkoleniu w wymiarze 150 godz. zegarowych – informuje Monika Różycka-Górska- rzecznik prasowy  MUP w Lublinie.
Zainteresowani mogą skontaktować się  z MUP w Lublinie tel. 81 466 52 52 lub bezpośrednio w siedzibie urzędu przy ul. Niecałej 14 w Lublinie.
Dane statystyczne:
Na koniec maja 2019 r. w MUP w Lublinie zarejestrowanych jest 9690 osób bezrobotnych, w tym 2157 stanowią osoby do 30 roku życia. Na koniec kwietnia stopa bezrobocia wynosiła dla miasta Lublin: 5,4 %, dla woj. lubelskiego 7,7%, dla Polski 5,6%. (Materiały MUP Lublin)

Zostaw komentarz