fbpx

TK Maxx wspiera lubelską Fundację COR INFTANTIS

9 grudnia 2020
593 Wyświetleń

Lubelska Fundacja COR INFANTIS otrzymała wsparcie finansowe od Fundacji TK Maxx i Homesense. Jednorazowa dotacja została przekazana organizacji działającej na rzecz dzieci z wadami serca. Wsparcie jest inicjatywą Adrianny Osior, która jako pracownik TK Maxx w CH Skende zgłosiła organizację do otrzymania pomocy w ramach działającego przy Fundacji TK Maxx i Homesense Funduszu o nazwie Community Fund.

Fundacja TK Maxx i Homesense od ponad 5 lat pomaga wybranym organizacjom charytatywnym w Wielkiej Brytanii i Irlandii, a od 2019 roku działa również w Polsce. W ramach tegorocznych działań wsparcie finansowe trafi m.in. do lubelskiej Fundacji COR INFANTIS, która zajmuje się pomocą dzieciom z wrodzonymi wadami serca oraz ich rodzinom. Zaangażowanie Fundacji TK Maxx jest możliwe dzięki pracownikom TK Maxx, którzy znając potrzeby regionalnych organizacji charytatywnych, zgłaszają wybrane organizacje do otrzymania pomocy w ramach Funduszu na rzecz społeczności lokalnych o nazwie Community Fund.

Wsparcie Fundacji COR INFANTIS było możliwe dzięki inicjatywie Adrianny Osior, która od dwóch lat pracuje jako sprzedawca w lubelskim TK Maxx w CH Skende Shopping.

Koleżanka opowiedziała mi historię urodzonej z licznymi wadami serca małej Marysi, której pomaga lubelska Fundacja COR INFANTIS. Byłam niezwykle poruszona i jednocześnie bardzo chciałam wesprzeć zbiórkę funduszy na rzecz Marysi. Gdy usłyszałam, że pracownicy TK Maxx mogą zgłosić regionalne ośrodki charytatywne do programu Community Fund i dzięki temu wesprzeć te organizacje finansowe, nie wahałam się ani chwili. Bardzo się cieszę, że mój wniosek został pozytywnie rozpatrzony przez firmę i że fundacja TK Maxx i Homesense przekaże dofinansowanie dla Cor Infantis na rzecz Marysi – komentuje Adrianna Osior.

TK Maxx od lat angażuje się w pomoc lokalnym społecznościom – od 2014 roku marka jest strategicznym partnerem programu Akademia Przyszłości Stowarzyszenia Wiosna, który od lat pomaga dzieciom kształtować poczucie własnej wartości i rozwijać ich mocne strony, tak by mogły z sukcesem realizować swoje marzenia. TK Maxx wspiera również Polski Czerwony Krzyż w walce ze skutkami Covid-19, a także regularnie pomaga lokalnym organizacjom charytatywnym. Natomiast w ramach programu Community Fund w tym roku pomoc trafi do ponad 150 organizacji w całej Polsce, a łączna kwota przekazanego dofinansowania wyniesie 387 500 zł.

W TJX Europe bardzo dbamy o wspieranie lokalnych społeczności. Jesteśmy dumni, że możemy razem z naszymi współpracownikami zrobić coś dobrego, nawet będąc w domu! – mówi Louise Greenless, Prezeska TJX Europe.

Community Fund:

  • Community Fund został założony przez fundację TK Maxx & Homesense
  • Powstał w 2015 i od tego momentu zebrał 1.5 milionów funtów, które zostały przekazane organizacjom lokalnym na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii
  • W ramach walki z Covid-19, fundacja TK Maxx zobowiązała się przekazać 1 milion funtów na rzecz organizacji charytatywnych w Europie, wytypowanych przez pracowników marki

TK Maxx to sieć sklepów, oferująca szeroki wybór ubrań damskich, męskich, dziecięcych oraz butów, akcesoriów i dodatków dla domu modnych marek – wszystko w cenach do 60% niższych od regularnych cen sprzedaży w Polsce i na świecie. Koncepcja firmy opiera się na unikatowym modelu off-price, który polega na sprzedaży produktów znanych marek i projektantów po okazyjnych cenach.

W odróżnieniu od innych sklepów, które zaopatrują się w dostawy kilka razy do roku, TK Maxx uzupełnia asortyment aż kilka razy w tygodniu. Dzieje się to za sprawą kupców, którzy codziennie dokonują zakupu najwyższej jakości produktów z aktualnych kolekcji projektantów na całym świecie. Tylko niewielki procent nabywanych artykułów pochodzi z minionych kolekcji. TK Maxx jest własnością spółki TJX Europe, a spółką macierzystą jest TJX Companies, Inc. Więcej informacji o TK Maxx: www.tkmaxx.pl

Źródło: Ogilvy Sp. z o.o.

Zostaw komentarz