fbpx

Trasa narciarska w Siwej Dolinie już otwarta!

11 grudnia 2020
1 500 Wyświetleń

Na całej Lubelszczyźnie nie ma lepszego miejsca na narciarstwo biegowe. Siwa Dolina jest położona na obrzeżach Tomaszowa Lubelskiego. Natura idealnie ukształtowała teren Roztocza Środkowego, gdzie leśne wzniesienia sięgają 305 m n.p.m. Wymarzone miejsce dla każdego narciarza biegowego. Na Siwej Dolinie jest kilka tras narciarskich o różnym stopniu trudności. Trasy są bezpłatne, oznakowane a wieczorem oświetlone. Są szerokie i dostosowane do różnych technik jazdy, w tym do techniki klasycznej.

Jak sama nazwa wskazuje Siwa Dolina jest miejscem, gdzie śniegu nie może zabraknąć – trasy są naśnieżane i przygotowywane dla narciarzy w najwyższym standardzie. Ponadto są oznakowane kolorami, co jest dużym uproszczeniem w poruszaniu się po szlakach. Siwa Dolina to sześć tras biegowych na dystansie 1km, 1,5 km, 2 km, 2,5 km, 3 km i 5 km, które zaczynają się przy stadionie miejskim. Co ciekawe, na trasie możemy znaleźć miejsca obserwacyjne ptactwa oraz tablice informacyjne o gatunkach zwierząt zamieszkujących ten piękny zakątek Polski. Siwa Dolina, położona na pograniczu wyżyny lubelskiej urzeka roztoczańskimi wzniesieniami i widokami. Urozmaicone ścieżki, pętle, zjazdy i podbiegi są niekwestionowanym walorem tego miejsca. Kompleks narciarski na Siwej Dolinie oferuje także wypożyczalnię nart biegowych, bezpłatne parkingi oraz miejsca wyznaczone na ogniska.

W pobliżu kompleksu „Siwa Dolina” znajduje się nowoczesna kryta pływalnia z zapleczem noclegowym i gastronomicznym. Hotele i punkty gastronomiczne położone są dosłownie kilka kroków od tras narciarskich. Wybierając Tomaszów Lubelski w poszukiwaniu niezapomnianych chwil związanych z nartami, pamiętajmy, że ceny w pobliskich hotelach i punktach gastronomicznych nie zrujnują naszego portfela.

Atrakcją są zawody sportowe jak np. coroczny Ogólnopolski Bieg Hetmański, w którym może wziąć udział każdy, kto chce sprawdzić swoje umiejętności w narciarstwie biegowym oraz Mistrzostwa Polski Młodzików w narciarstwie biegowym. Na trasach narciarskich „Siwa Dolina” swoją karierę rozpoczynała Monika Skinder wychowanka MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, wicemistrzyni świata juniorek w sprincie techniką klasyczną, pięciokrotna Mistrzyni Polski w sprincie seniorek. Tak więc, chcąc zobaczyć więcej trzeba wziąć narty i przyjechać do Tomaszowa Lubelskiego.

???????

Foto: Urząd Miasta Tomaszów Lubelski

Zostaw komentarz