fbpx
WAŻNE
IKEA inwestuje pół miliarda złotych (20 lutego, 2024 4:43 pm)
LPEC podsumowuje rok 2023. (20 lutego, 2024 4:38 pm)
Ile kosztuje wynajęcie billboardu w Lublinie? (30 stycznia, 2024 11:30 pm)
Lublin – mieszkania na sprzedaż (16 stycznia, 2024 7:09 pm)
Wyjątkowy Jarmark na Rybnej (15 grudnia, 2023 3:38 pm)

W Lublinie kręcą film “Cudak”

2 października 2020
475 Wyświetleń

Lublin po raz kolejny stał się planem filmowym. Na Starym Mieście realizowane są zdjęcia filmu fabularnego “Cudak”. Ekipa filmowa będzie tam obecna do 3 października.

„Cudak” to historia Romka, muzyka z Radomia, który wyprowadza z getta kolegę – wybitnie uzdolnionego skrzypka, żeby grał z nim w orkiestrze. Początkowo robi to głównie po to, by lepszy muzyk zapewnił większe dochody całemu zespołowi. Z czasem Roman coraz bardziej angażuje się w pomaganie, wreszcie decyduje się wyprowadzić z getta i przyjąć do swojego mieszkania skrzypka i jego córkę.

Film powstaje w ramach cyklu telewizyjnych filmów fabularnych „Kto ratuje jedno życie, ten ratuje cały świat”, opowiadających historie Polaków ratujących żydowskich sąsiadów, przyjaciół lub nieznajomych podczas II Wojny Światowej.

Reżyserką produkcji jest Anna Kazejak. W rolę tytułowego Cudaka wcielił się Kazimierz Mazur. W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Andrzeja Kłaka, Dianę Zamojską, Ninel Kos, Huberta Sycz, Mateusza Króla, Sebastiana Ziomek, Andrzeja Danieluka oraz Agnieszkę Sienkiewicz.

Zdjęcia w Lublinie rozpoczęły się 29 września i potrwają do 3 października. Producentem wykonawczym produkcji jest Akson Studio na zlecenie Telewizji Polskiej S.A. Film realizowany jest we współpracy z Miastem Lublin. 

Źródło: Lublin.euZostaw komentarz