fbpx

Weekend ze sztuką w Galerii Labirynt

2 marca 2021
459 Wyświetleń

W każdy weekend marca Galeria Labirynt w Lublinie zaprasza na warsztaty rodzinne, podczas których dzieci i ich opiekunowie będą poznawać sztukę współczesną oraz tworzyć własne prace plastyczne. W niedzielę, 7 marca, Galeria zaprasza na oprowadzanie po wystawie Powiększenie 2 w Galerii Labirynt | Plaza. W głównej siedzibie Labiryntu na ulicy ks. J. Popiełuszki czekają na zwiedzających trzy wystawy: Fasada, Ménage á Deux i Nigdy nie będziesz szła sama. Wystawy te otwarte są od wtorku do niedzieli w godzinach 16:00–22:00.

Warsztaty rodzinne

Galeria Labirynt przygotowała również zajęcia dla dzieci w wieku 7–12 lat „Sobota w Labiryncie”. W sobotę, 6 marca, o godzinie 13:00 odbędą się warsztaty na temat koloru w sztuce. Uczestnicy i uczestniczki poznają różne odmiany różowego i stworzą własne dzieło za pomocą wielu odcieni jednego koloru. Obowiązują zapisy.


Daj się oprowadzić – Powiększenie 2

Wystawa prezentuje prace trojga artystów, różne w tematyce i formie. Monika Zadurska-Bielak jest autorką ceramicznych rzeźb-szczurów. Artystka przedstawia dobrze znaną w kulturze europejskiej symbolikę tych zwierząt, zawsze wiązanych z widmem choroby i nieszczęścia, wskazując jednocześnie na przeciwstawne znaczenia, które mają w innych krajach, gdzie są ucieleśnieniem witalności, sprytu czy płodności. Kolejne prace, które będzie można poznać bliżej w trakcie oprowadzania, to obrazy Sławomira Tomana, inspirowane zwykłymi, dobrze znanymi przedmiotami, choć niekiedy o wątpliwej wartości estetycznej. Prace Adama Oronia to narracje rodem ze świata dawnych filmów gangsterskich, historie utrwalone w charakterystycznych pozach aktorów i dramatycznym światłocieniu.

Źródło: Galeria Labirynt w Lublinie

Zostaw komentarz