fbpx

WILK I TRZY ŚWINKI ORAZ LEŚNICZY, CO STRZEŻE DZICZY

2 lutego 2021
649 Wyświetleń

Każdy z nas kojarzy baśń Braci Grimm o Wilku i Trzech Świnkach. Spektakl lalkowy pod tytułem „Wilk i trzy świnki oraz leśniczy, co strzeże dziczy” jest autorską wariacją aktorów Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie na temat dalszych losów trzech świnek i wilka. W błyskotliwy i zabawny sposób tytułowe bohaterki opowiadają własne scenariusze tego, co mogło dziać się z wilkiem po jego tajemniczym zniknięciu, korzystając przy tym z klasycznych Baśni braci Grimm: „Wilk i lis”, „Czerwony Kapturek” oraz „Wilk i siedem koźlątek”.

Spektakl dotyka tematyki stereotypów i lęków przed nieznanym, a także brakiem chęci zrozumienia drugiej osoby, jej wyborów czy kultury. Daje również możliwość poznania sposobów przełamywania własnych barier oraz budowania przyjaznych relacji.

Podczas oglądania spektaklu widz będzie miał okazję zobaczyć aż cztery rodzaje lalek teatralnych oraz kolorowy teatr cieni. Muzyka do spektaklu powstaje na żywo. Wszystko to sprawia, że spektakl jest wspaniałą rozrywką dla całej rodziny, która pozwoli się zakochać w prawdziwym teatrze lalek. Scenariusz powstał w oparciu o klasykę literatury dziecięcej, a dokładniej Baśnie braci Grimm, dzięki którym najmłodszy widz będzie miał okazję zapoznać się w atrakcyjny i wyjątkowy sposób z tą literaturą, a starsi będą mogli powrócić do czasów błogiego dzieciństwa.

Dodatkową atrakcją do spektaklu “Wilki i trzy świnki oraz leśniczy, co strzeże dziczy” są warsztaty z tworzenia teatru cieni oraz spotkanie z aktorami tego spektaklu. Organizatorzy zachęcają grupy do skorzystania z tej oferty.

Premiera planowana jest na 6 marca 2021.

Spektakl przeznaczony jest dla dzieci od 5 lat.

Czas trwania: 50 min

Muzyka na żywo

Tekst: Katarzyna Staniewska

Obsada: Świnka 1 – Kinga Matusiak-Lasecka, Świnka 2 – Katarzyna Staniewska, Świnka 3 – Natalia Sacharczuk, Typ spod ciemnej gwiazdy – Łukasz Staniewski, Leśniczy – Daniel Lasecki

Więcej o ofercie Teatru Andersena: www.teatrandersena.pl

Źródło: Teatr im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie

Foto: Tomasz Tylus

Zostaw komentarz