fbpx

Już dzisiaj XIX Młodzieżowe Warsztaty Dziennikarskie

7 grudnia 2020
486 Wyświetleń

Już dzisiaj, 7 grudnia, od godz. 9.30 do 17.00 odbywają się XIX Młodzieżowe Warsztaty Dziennikarskie. Należy przypomnieć, że w ramach tej inicjatywy działa Młodzieżowa Akademia Dziennikarska im. Beaty Nowak. Projekt zrealizowany będzie w formule online pod hasłem „Media w kulturze, kultura w mediach”.

Młodzieżowe Warsztaty Dziennikarskie (MWD) to organizowane od 19 lat spotkania uczniów szkół podstawowych i średnich z profesjonalistami branży dziennikarskiej, zarówno lokalnej jak i ogólnopolskiej, z profesorami kierunków dziennikarskich KUL, UMCS i UW, osobowościami świata mediów i reportażystami.

Celem przedsięwzięcia jest wypracowywanie, pod kierunkiem profesjonalistów, najlepszych form i rozwiązań w organizowaniu tzw. szkolnego dziennikarstwa. Cykl warsztatów skierowanych do uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych i liceów obejmuje zagadnienia związane z pracą dziennikarza. Podczas realizacji zadania sprawdzane są także możliwości i umiejętności młodych ludzi w realizacji konkretnych działań dziennikarskich, np. poprzez udział w konkursach.

Dziennikarze, nauczyciele akademiccy oraz ludzie mediów lokalnych i ogólnopolskich prowadzą zajęcia teoretyczne i praktyczne dla uczniów. Uczestnicy mogą więc poznać bliżej działanie mediów jako dziedziny kultury.

Harmonogram XIX Młodzieżowych Warsztatów Dziennikarskich:

7 grudnia 2020 r.

godz. 9:30 – 11:00 Agnieszka Krawiec

godz. 11.00 – 12.30 Hirek Wrona

godz. 12.30 – 14.00 Tomasz Kwalewicz

godz. 14.00 – 15.30 Artur Andrus

godz. 15.30 – 17.00 Józef Szopiński

Warsztaty odbywać się będą na platformie ZOOM.

Źródło: III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej

Zostaw komentarz