fbpx

Zamek w Kazimierzu Dolnym zdobyty!

27 września 2022
529 Wyświetleń

Takiego najścia na Zamek jeszcze Kazimierz Dolny nie przeżył. Królewny, królewicze, księżniczki i damy dworu, rycerze i giermkowie – całe rody królewskie przybyły, by podziwiać Kazimierz Dolny i jego okolice, maszerując z kijkami nordic walking. Wszystko za sprawą Fundacji BezMiar, która od kilku lat organizuje rajdy po najpiękniejszych zakątkach Lubelszczyzny.

W niedzielę, 25 września, miłośnicy chodzenia z kijkami, przybyli do Kazimierza i maszerowali po okolicznych lasach, polach i wąwozach. Uczestnicy do wyboru mieli wymagającą 12-kilometrową trasę oraz spacerową 7-kilometrową. Obie bardzo malownicze, z licznymi punktami widokowymi na miasteczko, Wisłę, Janowiec. Wszyscy wrócili na zamek cali i zdrowi, a co najważniejsze, nikomu korona z głowy nie spadła.

Rajd w Kazimierzu Dolnym jest kolejnym, który wchodzi w cykl NORDIKIADY 2022. W ramach tego przedsięwzięcia w całym 2022 r. odbywa się 13 rajdów. Do końca roku zostały jeszcze tylko 3: Dęblin, Tomaszów gm. Puławy i podsumowanie w Parchatce koło Puław. Każdy z rajdów ma swoją nazwę i specyfikę.

Najbliższy, w Dęblinie Rajd Orlich Skrzydeł będzie w kolorze różowym, który to kolor przypomina o profilaktyce raka piersi. W listopadzie Rajd z Wąsem w kolorze niebieskim czyli nawiązanie do profilaktyki raka prostaty. Grudzień to oczywiście Mikołajki i wesoła, sportowa zabawa. Informacje i zapisy na stronie Fundacji BezMiar www.bezmiar.org

foto Fundacja BezMiar

Zostaw komentarz