fbpx

Znamy termin Nocy Kultury i Innych Brzmień

24 kwietnia 2020
569 Wyświetleń

Pomimo solidarności jaką wykazują się Polacy i bohaterskiej pracy służb medycznych, za którą jesteśmy ogromnie wdzięczni, pandemia SARS-CoV-2 niestety nie odpuszcza. Mając na uwadze zdrowie nas wszystkich, Warsztaty Kultury w Lublinie już od połowy marca włączyły się w akcję #zostanwdomu – zdalnie tworzą program wydarzeń kulturalnych online. W programie jednak są wydarzenia, których przeniesienie do domu jest niezmiernie trudne.

Do takich należą festiwale Noc Kultury, która miała odbyć się 6/7 czerwca oraz Wschód Kultury – Inne Brzmienia, który zgodnie z planem miał się odbyć w dniach 25-28 czerwca. Dotychczasowe prognozy rozwoju epidemii w naszym kraju niestety nie pozostawiają złudzeń. Zorganizowanie w tych terminach festiwali plenerowych, gromadzących w przestrzeni publicznej dziesiątki tysięcy uczestników, nie jest możliwe. W reakcji na obecną sytuację, wciąż jednak bardzo dynamiczną, dlatego podjęto decyzję o przeniesieniu obu wydarzeń na jesień.

Noc Kultury

Ta Noc Kultury nie będzie taka sama jak zawsze. Będzie chłodniej, ale również niezwykle czule, bo po tak długim poście, powstrzymywaniu się od bycia razem, blisko, ramię w ramię, wszyscy będą chcieli poczuć prawdziwą wspólnotę przeżywania piękna. Wierzymy, że Noc Kultury będzie miała jeszcze większą moc niż do tej pory! O dokładnym terminie organizatorzy będą informować na bieżąco.


Wschód Kultury – Inne Brzmienia

Wschód Kultury – Inne Brzmienia przeniesiony zostaje na 3-6 września 2020. Cały czas jednak nie wiadomo jak będzie się kształtowała sytuacja epidemiologiczna, kiedy granice zostaną otwarte i kiedy będzie możliwe organizowanie wydarzeń skupiających większe grupy publiczności. Na chwilę obecną organizatorzy zapewniają, że zdecydowana większość zapowiedzianych artystów podtrzymuje chęć przyjazdu do Lublina w nowym terminie.

Materiały Warsztaty Kultury w Lublinie

Zostaw komentarz